Klub Kwadransowych Grubasów | WDK
Flash Image Carousel by cu3ox.com v1.1

Klub Kwadransowych Grubasów

Klub Kwadransowych Grubasów w Wieluniu działa przy WDK od 1997 r. Założycielką i prezesem Klubu jest Anna Guzek. Jest to działalność społeczna.

Warunkiem przyjęcia do Klubu jest nadwaga lub otyłość oraz zaświadczenie lekarskie zezwalające na udział w ćwiczeniach.W Polsce Kluby Kwadransowych Grubasów istnieją od 1992 r. pod patronatem telewizyjnego programu “Kwadrans na kawę” (stąd nazwa). Inicjatorką założenia takich klubów jest redaktor Barbara Markowska.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu – poniedziałki, środy – ćwiczenia na sali, piątki – ćwiczenia na basenie. Zajęcia prowadzi instruktorka Pani Anna Szymczykiewicz. Ponadto w raz w miesiącu (pierwszy czwartek miesiąca) odbywają się spotkania towarzyskie.

Co roku świętujemy kolejne rocznice, na których honorujemy tytułem “Miss Odchudzania” osobę która w ciągu roku zrzuciła najwięcej zbędnych kilogramów. W skali ogólnopolskiej odbywają się wybory “Króla i Królowej Odchudzania”. Na tych imprezach nagradzane są najlepsze Kluby – nasz należy do jednych z nich. Otrzymaliśmy “Złotą Chochlę” i inne nagrody, dyplomy.

Wyjeżdżamy na rajdy, spotkania klubowe, rocznice. Organizujemy spotkania na naszej urokliwej Ziemi Wieluńskiej. Jesteśmy inicjatorami I Ogólnopolskich Spotkań KKG. W lutym każdego roku organizujemy  „Akcję Walentynkową „Jeśli kochasz, to zdrowym sercem” dla mieszkańców Wielunia i okolic. Październik i listopad to miesiąc zbiórki odzieży, obuwia, zabawek i innych rzeczy dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach i ich rodzin. Odzwierciedleniem naszej działalności są albumy-kroniki, które wraz z trofeami z wyjazdów znajdują się w Wieluńskim Domu Kultury.

Informacje o Klubie:
Wieluński Dom Kultury – tel. 043 843 8640
Anna Guzek – tel. 501 631 038

 15 lat KKG! – fotorelacja na stronie:

http://www.wdkwielun.pl/?page_id=79&album=1&gallery=75

19.02.2012 – Akcja walentynkowa “Jeśli kochasz to zdrowym sercem!”fotorelacja na stronie: 

http://www.wdkwielun.pl/?page_id=79&album=1&gallery=69

22.05.2011

KKG ma już 14 lat!
Klub Kwadransowych Grubasów, którego założycielką jest Anna Guzek świętował 14. rok swego istnienia. Uroczyste spotkanie odbyło się w Kamionie, malowniczo położonej nadwarciańskiej wiosce. Stowarzyszenie, działające przy Wieluńskim Domu Kultury skupia ok. 50 członków, których mottem jest walka z otyłością i zdrowy tryb życia. Każdy klubowicz cztery razy w tygodniu ma możliwość uczestniczenia w zajęciach gimnastycznych, a raz w tygodniu z basenu. Ponadto KKG jest obecny na wielu imprezach, podczas których promuje racjonalne nawyki żywieniowe i dbałość o utrzymanie odpowiedniej masy ciała. W trakcie spotkania wybrano tradycyjnie Miss Odchudzania. Ten zaszczytny tytuł przypadł Eleonorze Skoczylas.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach KKG zapraszamy do zapisów w Wieluńskim Domu Kultury.
Fotorelacja z imprezy: http://www.wdkwielun.pl/?page_id=79&album=1&gallery=48

 

20.03.2011 r. zorganizowaliśmy coroczną akcję walentynkową “Jeśli kochasz, to zdrowym sercem”. Relacja na stronie: http://www.wdkwielun.pl/page_id=79&album=1&gallery=33

Pobierz logo WDK w formacie: JPG lub CDR.